הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו חפץ לב בפייסבוק

יהודה חפץ
מדריך טיולים ומייסד החברה
יהודה בא לתחום מאהבה רבה, ומרצון להעניק חוויות מרגשות ומפעימות לאנשים רבים ככל שיוכל. בהתאם לכך, בנה שיטת טיולים ייחודית, המשלבת את יתרונות הטיול המאורגן ביתרונות הטיול הפרטי...קראו בהרחבה


דף הבית >> איסלנד
 
איסלנד - 11 יום

איסלנד היא ארץ של ניגודים חדים. טיול ג'יפים באיסלנד יקח אותנו לאזורים הפחות מתויירים של האי אבל היותר מסעירים בהרפתקאה אמיתית.
בטיול ניסע במדבר הגדול באירופה ונכיר את המקומות שבזכותם איסלנד
זכתה לכינוי ארץ הקרח והאש; נבקר בהר געש אסקיה, שמורת לנדמנלאוגר, המכתשים של לאקי ועוד אתרים מרתקים לאורך הכביש ההיקפי ומרכז איסלנד הנגישים לרכבי שטח בלבד.
טיול שאינו קשה פיזית, שמשלב קצת הליכה, לראות את המפלים ועוד תופעות שונות. חשוב לזכור שבעונת הקיץ יולי אוגסט אין חושך באיסלנד והימים הם ימים ארוכים,  לכן לא מתחילים את הבוקר מאוד מוקדם כי קריר, אלה יוצאים לאחר ארוחת בוקר טובה ונינוחה,  בדרך כלל בסביבות 9.15 בבוקר. ויש לנו את כל היום לטייל בנחת ובכייף.

  
יום 1: נחיתה, איסוף הרכב בשדה התעופה - רייקיאוויק. נסיעה למלון. לאחר התארגנות נצא לשוטט במרכזה של העיר.

יום 2:  מעגל הזהב המורחב - פארק ת'ינגווטליר - פארק גייזרים -  מפל גולפוס GULLFOSS או  מפל הזהב- אחד המפלים המפורסמים באיסלנד, בין אלפי המפלים הקיימים. משם נמשיך אל מכתש קריד, מכתש שגילו מעל 3000 שנה ועומקו 55 מ, שצבעיו אדום ושחור משתלבים נפלא עם הנוף מסביב. לינה באזור קוורגרדי  HVERAGEROI

יום 3: חופה הדרומי של איסלנד - קרחונים - חופי לבה שחורים ומפלי מים עצומים. כאשר ניסע מזרחה נראה את שני הקרחונים הגדולים אייפיאטלאויקול   ומירדאלסיוקול- שהם המקורות לכמות הגדולה של המפלים באזור. מתחת לקרחון  ומירדאלסיוקול נמצא הר הגעש האימתני קטלה KATLA שנחשב להר געש פעל, וזכורה ההתפרצות ב 20.3.2010  כאשר כל אירופה כוסתה באפר, ועצרה את הטיסות לפרק זמן של בערך 10 ימים. וכמובן נראה את המפלים סייליאנדפוס  וסקוגפוס. לינה באזור ויק.

יום 4: טבע פראי בפארק סקפטאפל – לגונת הקרחונים – קרחון ואטנאיוקול. בפארק סקפטאפל נעשה הליכה במישור של בערך ק"מ לכל צד  לראת את מפל SVARTIFOSS. נמשיך ונרד מהכביש לדרך עפר לעבר הקרחון סוינאפטליוקול המרשים. נסיעה  לשיט בספינה אמפיבית בלגונה  הקרחונית לינה באזור העיירה הופן

יום 5: הופן הפיורדים המזרחיים – דיופיווגור -לינה אגילסטדיר. יום של נסיעה לאורך הפיורדים המזרחים של איסלנד. בדרך נכנס ונבקר בכפר FASKRUOSFJOTOUR, שנחשב לכפר הצרפתי של איסלנד , מכיוון שבסוף המאה ה 19 הגיעו למקום דייגים צרפתים.ועד היום אפשר למצוא שילוט בצרפתית בכפר. משם נמשיך לאיגלסטידר  EGILSSTADIR , שהיא העיר המרכזית במזרח איסלנד. לינה  באיגלסטידר.

יום 6: בבוקר ניסע לעבר הפארק הלאומי יוקולסארגליופור ששטחו כ 150 קמ"ר. ראשית נבקר במפל הגדול ביותר באירופה- גובה 45 מ ורוחב 100 - מפל ..דטיפוס–DETTFOSS. פירוש השם יוקולסארגליופור הוא " קניון הנהר הקרחוני " במקום יש את אחד הקניונים המרשימים באיסלנד באורך, 25 קמ  ורוחבו 1.5 קמ. לינה אוסויק. או ליד אגם MYTAN
 
יום 7:  הר געש קרפלה – אגם מיוואטן - מפל גודפוס - אקוריירי בירת הצפון הרחוק –יום שיוקדש להסתובב מסביב וליד אגם מיווטאן  נראה את בריכות הבוץ המבעבעות, את הקיטור הגופרתי שיוצא  מסדקי הסלע,ובגלל הפעילויות הגיאותרמיות שיש באזור , נראה מגוון צבעים מרהיב, צהוב, סגול,ירוק כחול. וכמובן נריח את ריח הגופרית, ריח של ביצים סרוחות., את הר הגעש קרפלה. פירוש השם מיווטאן =יבחוש האגם. השם בגלל כמות היבחושים והזבובים שנמצאים סביב האגם בחודשי הקיץ..בסוף היום נסע למרחצאות חמים שנמצאים  במקום. לאחר מכן ניסע ל לינה באקוריירי.

יום 8:  אקוריירי בירת הצפון הרחוק והעיר השניה בגודלה באיסנד, מונה למעלה מ 17000 תושבים. יש בה את מזג האויר הטוב במדינה. נבקר בכנסיה שבנויה כמו 2 צריחים, על ראש גבעה ומשקיפה על הפיורד. אקוריירי  עיר נמל ודייג חשובה. לאחר ארוחת הבוקר נבקר בגן הבוטאני, הסוסים החסונים של מחוז סקגפיורדור.אלה סוסים איסלנדים מיוחדים וחזקים מאוד, שטופחו במקום, והמקום נחשב " לערש הסוסים האיסלנדים " לינה באזור ורמהליד.

יום 9:  נעזוב את מלונינו ונתחיל לרדת דרומה בכביש מספר 1 לעבר ריקיווק, בדרך נעצור במכתש גראברוק - מכתש אלדבורג - לינה רייקיאוויק.

יום 10: את היום נתחיל בשיט לוויתנים, בתקווה שנראה לויתנים. נסייר בחצי האי רייקאנס - אתר גיאותרמי קריסוויק.

יום 11:  לפי שעת הטיסה נדע היכן נישן ליד שדה התעופה או בעיר
 
גודל קבוצה:  6 איש!!!!!
מחיר לנוסע: 4870 $
תוספת לבודד בחדר: 1350 $
המחיר כולל: -טיסות בינלאומיות + מיסי שדות תעופה + העברות
-לינה בבתי מלון בדרגת תיירות ובגסטהאוסים ברמה טובה

-ארוחות בוקר + 9 ארוחות פיקניק בצהריים
-רכב של 9 מקומות, ממוזג + דלק + ביטוח
-מדריך ישראלי
-כניסות לאתרים
-שייט לוויתנים + רחצה בלגונה + שייט בלגונה קרחונית
המחיר אינו כולל: -ביטוח אישי רפואי ומטען
-הוצאות אישיות
-ארוחות ערב
תאריכי טיול: 23/7-2/8.20
4-14/8.20
הערות:

 * יתכן שינוי במחיר עקב ייקור דלק/ ירידת הדולר.
* יתכן שינוי במסלול עקב מזג אויר, ושיקול דעת המדריך- לטובת הקבוצה
*נסיעה בסביבות 2100 ק"מ

 


יהודה חפץ   |   טל: 04-6677491   |   נייד: 054-7202117  052-3864248   |   דוא"ל: yehuda@hefez-lev.co.il
טיולים למזרח הרחוק  |  טיולים למזרח אירופה  |  טיולים לקווקז  |  מדריך טיולים מקצועי  |  טיולים לקבוצות
 
לייבסיטי - בניית אתרים